کنترلر DSP در سی ان سی نقش مرکز فرمان را بازی می کند، این کنترلر DSP ها در چند گروه طبقه بندی میشود، در ایران رایج ترین نوع کنترلر در حال حاضر کنترلر DSP می باشد. کنترلر DSP ها هم به صورت اصل و هم به صورت تقلبی در بازار ایران موجود می باشد. حال به بررسی انواع کنترلر DSP اصل می پردازیم.

کنترلر DSP های رایج در ایران ساخت کمپانی معتبر ریچ می باشد که غالبا در دو نوع کنترلر DSP های ۳ محور و کنترلر DSP های ۴ محور در دسترس می باشد. حال به انواع کنترلرهای DSP های ۳ و ۴ محور ساخت کارخانه ریچ می پردازیم.

انواع کنترلر DSP :

کنترلر DSP های ۳ محور در دو مدل کنترلر DSP های C0501 و کنترلر DSP های ۱۰۰۳ تولید می شوند

کنترلر DSP های ۴ محور در دو مدل کنترلر DSP های C0701 و کنترلر DSP های ۱۰۰۴ تولید و عرضه می گردند

RAM

کنترلر DSP از حافظه کلاس ۲ با ظرفیت ۱۲۸ مگابایت است که این کنترلر DSP ها از سرعت پردازش ۶۳۳ کیلوهرتز بهره می برند.

کنترلر DSP  از حافظه کلاس ۳ با ظرفیت ۵۱۲ مگابایت است که این کنترلر DSP ها سرعت پردازش ۱۳۳۳ کیلوهرتز بهره می برند.

CPU

کنترلر DSP ها از پردازنده دو هسته ای با سرعت پردازش ۱٫۸ گیگا هرتز استفاده میکند و سایز کش این کنترلر DSP ها ۱ مگا بایت است.

کنترلر DSP  از پردازنده هشت هسته ای با سرعت پردازش ۳٫۶ گیگا هرتز استفاده میکند و سایز کش این کنترلر DSP ها ۴ مگا بایت است که از نظر راندمان کاری تا ۱۶ برابر سریعتر از کنترلر DSP های RICH NC می باشد.

معرفی انواع کنترلرهای DSP

۱- کنترلر DSP مدل A-11S

سیستم کنترل هوشمند سه محور مخصوص سی ان سی های فرز با توان بسیار بالا (۱۶برابر سریعتر و قدرتمند تر از مدل های موجود در بازار ایران) می باشد که دستگاه را در جهات X و Y و Z کنترل میکند ، پک کامل این مدل شامل:کابل USB ، کابل دیتا، بورد اصلی با مدل A-1X، پنل اصلی و کارت وارانتی می باشد.

۲- کنترلر DSP مدل A-12S

سیستم کنترل هوشمند ۲ یا ۳ محور مخصوص دستگاه های پلاسما می باشد که وظیفه کنترل دستگاه های برش تخت و یا مدور را بر عهده دارد و توان کنترل محور های X و Y و A را دارا می باشد.

۳- کنترلر DSP مدل A-13S

سیستم کنترل هوشمند ۲ محور مخصوص سی ان سی های تراش می باشد و توان کنترل محور های X و Y را دارد در این نوع سیستم دستگاه ها،قطعه کار متحرک است.

۴- کنترلر DSP مدل A-14S

سیستم کنترل هوشمند ۳ محور مخصوص دستگاه های دیسپنسر (تزریق) می باشد. این سیستم با کنترل سیار دقیق محورهای X و Y و Z امکان تزریق انواع ژل،موم،چسب و …. با دقت بسیار بالا در مکان از پیش تعیین شده و به مقدار مناسب را فراهم می آورد.

۵- کنترلر DSP مدل A-15S

سیستم کنترل هوشمند ۳ محور مخصوص استفاده از چند اسپیندل می باشد. این کنترلر از نظر کارایی مشابه مدل A-11S می باشد با این تفاوت که چندین اسپیندل را کنترل می کند.

۶- کنترلر DSP مدل A-18S

سیستم کنترل هوشمند ۴ محور مخصوص سی ان سی های روتاری می باشد که با کنترل بسیار دقیق چهار محور X و Y وZ و A بهترین گزینه برای دستگاه هایی از قبیل سی ان سی های منبت روتاری چند اسپیندل می باشد.
این کنترلر توانی بالغ بر ۱۶۶ برابر مدل های موجود در بازار ایران را دارا می باشد.

۷- کنترلر DSP مدل A-19S

سیستم کنترل هوشمند ۳ محور مخصوص کنترل سی ان سی های تراش با دو کله میباشد و از نظر کارایی مشابه مدل A-13S می باشد با این تفاوت که سیگنال خروجی جهت کنترل دو کله مجزا می باشد.

۸- کنترلر DSP مدل A-51S

سیستم کنترل هوشمند ۳ محور مخصوص سی ان سی های فرز جهت کنترل محور های X و Yو Z می باشد از نظر عملکرد مشابه مدل A-11S میباشد و تفاوت در آپشن هایی از قبیل امکان برقراری ارتباط از طریق کابل شبکه، صفحه رنگی لمسی و مقاومت بالاتر در مقابل ضربه می باشد.

۹-کنترلر DSP مدل A-58S

سیستم کنترل هوشمند ۴ محور مخصوص سی ان سی های روتاری (منبت کاری) جهت کنترل محور های XوYوZوA میباشد، از نظر کارایی کاملا مشابه مدل A-18S می باشد و تفاوت ها در آپشن هایی از قبیل امکان برقراری ارتباط توسط کابل شبکه،صفحه نمایش رنگی و لمسی، مقاومت بالا در برابر ضربه ،سازگاری با فونت های بیشتر و …. می باشد.

 

لینک کوتاه این مطلب مناسب جهت ارسال به دیگران : https://mobinchoob.com/5880