امروزه ابزارهای اندازه گیری نقش بسزایی در صنعت ایفا می‌کند. یکی از ابزارهایی که برای کنترل زاویه مورد استفاده قرار می‌گیرد زاویه سنج دیجیتال است. همان‌طور که میدانید ابزار و تجهیزات مورد استفاده در صنعت چوب و نجاری باید دقیق و بدون اشتباه کار خود را انجام دهند. در ابزار صنعت چوب دقت حرف اول را میزند. هرچه ابزار دقیق‌تری داشته باشید، کار پایانی شما دقیق و بی‌نقص اجرا خواهد شد. حتی بهترین اساتید هم با  دستگاه‌های خراب امکان اجرای یک کار بی‌نقص و تمیز را ندارند. یکی از دستگاه‌هایی که برای تنظیم و کالیبره کردن ابزار نجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، زاویه سنج دیجیتال است این دستگاه‌ها با دقت دهم میلی متری به شما اطمینان می‌دهد که ابزارتان درست و دقیق برش را انجام می‌دهد.

 

در صنعت چوب یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های استادکار عملکرد صحیح دستگاه‌هایی مانند فارسی بر، اره میزی, رنده میزی و اره فلکه در هنگام برش است. حتماً میدانید که حتی یک درجه اختلاف در هنگام برش موجب ناهماهنگی اجزا در زمان اجرای کار و ساخت سازه خواهد شد. این عدم هماهنگی در زوایا در پایان یک کار ضعیف و فاقد ارزش به‌جای خواهد گذاشت.

 

دستگاه‌های نجاری پس از گذشت زمان کوتاهی در اثر ضربه و مستهلک شدن قطعات، از حالت استاندارد و تنظیمات دقیق کارخانه‌ای خارج می‌شود و مجبور خواهید بود ابزار خود را کالیبره کنید. برای انجام کالیبره دقیق نیاز به یک ابزار مخصوص به این کار دارید. زاویه سنج دیجیتال چاره حل مشکل شماست. دستگاهی که دقیق‌تر از هر ابزار دیگر تیغه‌های اره میزی و فارسی بر موجود در کارگاهتان را تنظیم خواهد کرد.

در این نوشته زاویه سنج دیجیتال ADA را به شما معرفی خواهیم کرد.

ADA یک شرکت روسی است که از سال ۲۰۰۸ به‌صورت اختصاصی درزمینهٔ تولید ابزار اندازه گیری دقیق و نقشه برداری در روسیه شروع به فعالیت کرد. ADA یک شرکت چند ملیتی است که محصولات خود را در اروپا و آسیا در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. در ایران نیز گروه صنعتی ابزار سعید محصولات آدا را به فروش می رساند.

زاویه سنج دیجیتال ADA PRO Digit MICRO برای اندازه گیری دقیق انحراف زاویه‌ای از خط افقی یا عمودی طراحی شده است. زاویه سنج دیجیتال ADA بر روی سطح مورد نظرتان نصب می‌شود و انحراف زاویه‌ای و جهت آن را نشان می‌دهد.

این دستگاه از آلیاژ آلومینیوم سبک و بادوام ساخته شده است که در زیر دستگاه سه آهنربا برای نصب بر روی سازه‌های فولادی و انواع تیغه قرار دارد.

جزئیات فنی بیشتر این محصول:

محدوده اندازه گیری: ۹۰ درجه از چهار طرف

دقت اندازه گیری: ۰.۲ درجه

نمایش دقیق: ۰.۰۵ درجه
خاموش شدن خودکار: پس از ۵ دقیقه

حافظه نمایش: موجود است

منبع تغذیه: باتری ۹ ولت

ابعاد: ۵۷ * ۵۷ * ۳۰.۵ میلی‌متر

وزن: ۱۳۰ گرم

دمای مناسب کار: از صفر درجه سانتی‌گراد تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد

زاویه سنج دیجیتال چگونه کار می‌کند؟

اساس کار زاویه سنج دیجیتال شبیه به ژیروسکوپ‌های موجود در استارت فوم‌هاست. در واقع اپ های زاویه سنج و تراز مترهای موبایل اطلاعات خود را از این حس‌گر دریافت می‌کنند. برای این کار معمولاً از سنسورهای ۹ محوره استفاده می‌شود، بدین ترتیب که سه محور برای سنس کردن شتاب خطی (Accelerator)، سه محور برای شتاب سنج زاویه‌ای (Gyroscope) و سه محور باقی مانده که محور قطب نما شناخته می‌شود (Compass).

روش استفاده از زاویه سنج دیجیتال ADA برای تنظیم زاویه تیغه اره میزی:

ابتدا دستگاه را روشن کنید. دستگاه را از قسمت آهنربایی بر روی سطح صفحه اره میزی قرار دهید و دکمه ZERO را فشار دهید تا عدد نمایشگر صفر را نشان دهد. سپس زاویه سنج را بر روی تیغه قرار دهید تا زاویه دقیق تیغه را نمایش دهد.

به همین سادگی می‌توان اندازه زاویه و میزان انحراف تیغه را به دست آورد. با استفاده از این دستگاه از این پس با سرعت و دقت بیشتری امکان تنظیم زاویه تیغه اره فارسی بر، اره میزی را خواهید داشت.

مزیت مهم استفاده از این دستگاه این است که برای تنظیم و کالیبره کردن دستگاه نیاز به استخدام یا پرداخت دستمزد به کارشناس برای کالیبره کردن دستگاه نیست. خودتان به‌سادگی امکان تنظیم دستگاه در بهترین حالت را خواهید داشت. امروزه مدیریت زمان و هزینه‌ها بسیار مهم است و با توجه به وجود زاویه سنج بهتر می‌توانید دقت و صحت عملکرد دستگاه خود را بررسی کنیم.

لینک کوتاه این مطلب مناسب جهت ارسال به دیگران : https://mobinchoob.com/0296